Premijer liga BiH

Čelik golom Dilavera u 90. minuti osvojio bod na Tušnju

nogomet_tuzla_city_celik_penal

Mada su se uglavnom branili, igrači Čelika su u posljednjih dvadeseatk minuta utakmice krenuli energičnije i to im se isplatilo.

Novi šef stručnog štaba Tuzla Cityja Mirza Varešanović debitovao je na klupi tuzlanskog tima remijem (1:1), iako je do posljednjeg trenutka susreta izgledalo da će važne bodove osvojiti domaća ekipa.

Već u 11. minuti Tuzla City je poveo golom Voje Ubiparipa s 11 metara.

Prethodno je loptu u šesnaestercu Zeničana rukom zaustavio Luka Miletić. Sudac Luka Bilbija iz Prijedora odmah je pokazao na „bijelu tačku“, a Miletiću žuti karton.

Mogli su domaći i povećati prednost iz nekoliko situacija, od kojih je najbolju imao u 81. minuti Nermin Crnkić, ali je loptu na samoj gol liniji zaustavio neko od zeničkih igrača.

U sudijskoj nadoknadi neopreznost domaće odbrane iskoristio je Haris Dilaver postigavši vrijedan gol za jedan bod.