Čelik nakon devet godina slavio protiv Borca

celik borac

Čelik je nakon devet konačno uspio savladati ekipu banjalučkog Borca. U 10. kolu BH Telecom Premijer lige, Zeničani su slavili s 1:0, što im je bila prva pobjeda nad banjalučkim timom u Premijer ligi BiH još od 21. oktobra 2006. godine kada je bilo 3:0 na Bilinom polju. U prethodnih 15 utakmica ova dva tima u Premijer ligi BiH Borac je bio neporažen.

Gol odluke postigao je defanzivac Čelika Kojić u 90. minutu susreta nakon centaršuta Salčinovića.

Borac je postigao pogodak u 93. minuti susreta preko Ilića, ali je on poništen zbog ofsajda nakon čega su crvene kartone dobili trener gostiju Kurčubić i nogometaš Savanović.

Danas su odigrane još dvije utakmice 10. kola: Drina – Vlež 1:2, Rudar – Slavija 2:2.