Čelik se pobjedom oprostio od Premijer lige BiH

celik mladost

Završeno je takmičenje u nogometnoj Ligi za ostanak. Sve je bilo odlučeno prije posljednjeg kola, tako da su danas odigrana tri susreta bez ikakvog rezultatskog značaja.

Čelik se od Premijer lige BiH oprostio pobjedom na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja.

Zeničane je u prednost doveo Ognjen Đelmić u 29. minuti. Zeničani su udvostručili prednost u 47. minuti preko Steve Nikolića, da bi u 77. Đelmić novim golom postavio konačnih 0:3. U 86. minutu Mladost je ostala sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Karahmet.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavio protiv Slobode (2:0). Oba gola za Banjalučane postigao je Petar Kunić. Prvo je zatresao mrežu u 16. minuti iz penala, a zatim je pogodio i u 57. minuti.

GOŠK je na gostovanju kod Viteza slavio sa 2:1. Gabeljane je u prednost doveo mladi Mulahusejnović u 43. minuti. Nakon devet minuta igre u drugom poluvremenu Dajić je povisio na 0:2. Konačan rezultat utakmice postavio je Šivšić golom u 71. minuti.

Rezultati susreta posljednjeg, 10. kola Lige za opstanak u nogometnoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine:

Borac – Sloboda 2:0
Mladost – Čelik 0:3
Vitez – Gošk 1:2