premijer liga bih

Čelik teško stradao, Sarajevo i Zrinjski nastavili utrku za titulu

sarajevo (1)

GOŠK je novim porazom kod kuće zakoračio prema Prvoj ligi Federacije BiH

Lider na tabeli Sarajevo riješilo je sve dileme oko pobjednika meča protiv Mladosti već nakon prvih 45 minuta na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Pogotke za “bordo” tim u prvom poluvremenu postigli su Hebibović u 20. i Stanojević u 32. minutu za vodstvo Sarajeva od 2:0. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

Slavio je Zrinjski, Pod Bijelim brijegom pala je Sloboda. Jedini gol na utakmici postigao je Filipović u 37. minutu utakmice.

GOŠK je novim porazom kod kuće zakoračio prema Prvoj ligi Federacije BiH. U Gabeli su do sva tri boda došli fudbaleri Radnika iz Bijeljine, pobijedivši s 2:1.

Čelik je teško stradao protiv Zvijezde 09 u gostima, završilo je 4:0 za domaće. Dva gola zabio je Huseinbašić, a po jedan Predragović i Govedarica. Krupa je pobjedom nad Tuzla Cityjem zadržala kakve takve šanse za eventualni opstanak u ligi.

Od 20 sati na Grbavici u posljednjoj utakmici 28. kola igraju Željo i Široki Brijeg.