Čelik u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede u Bijeljini

Zeničani protiv gašenja NK Čelik

Nogometaši Čelika, nakon teškog poraza u prvom kolu od Metalleghea, slavili su pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH.

Zeničani su u Bijeljini do pobjede od 3:2 nad domaćinom Radnikom stigli u sudačkoj nadoknadi vremena, golom Brkovića.

Poveo je Radnik već u 9. minutu preko Obradovića.

Deset minuta kasnije, domaći ostaju sa igračem manje nakon što je isključen Čelebić. Čelebić je imao žuti karton, a onda je iz samo njemu znanih razloga skočio i loptu dohvatio rukom! Na društvenim mrežama krenula je odmah rasprava je li Čelebić slučajno ili namjerno zaradio isključenje. Mnogi su odmah potegli pitanje kladionica.

Celebic igra rukom bez razloga by redakcija1

U 41. minutu Čelik poravnava preko Pezera. Jakovljević je prethodno suršio Plisku u kaznenom prostoru, a sudac Tomislav Čuić pokazao na bijelu tačku.

Ponovo su domaći poveli u 61. minutu, kada je pogodio Hrkač.

Sedam minuta kasnije, novi penal za Čelik i novo poravnanje. Popović je bio siguran sa bijele tačke.

Bilo je neriješeno sve do 91. minute, kada je Brković sjajno pogodio za konačnih 3:2.

FK Radnik – NK Čelik 2:3 [Golovi] by mediabh