generalka u butmiru

Sarajevo s dva gola Handžića slavilo protiv GOŠK-a

sarajevo gosk (1)

Sarajevo je u generalnoj probi pred početak prvenstva pobijedilo GOŠK u Trening centru Butmir rezultatom 2:1.

Vinko Marinović izveo je 11 igrača koji će vjerovatno početi meč u Krupi u 1. kolu PLBiH. Odranije je poznato da za tu utakmicu ne može računati na povrijeđenog Mersudina Ahmetovića i suspednovanog Amara Rahmanovića.

Tim iz Gabele koji predvodi Vule Trivunović pokazao je hrabru igru.

U finišu prvog poluvremena gosti su poveli, a strijelac je bio Deni Simeunović u 44. minuti.

Na otvaranju drugog dijela u dva navrata je prijetio Mustedanagić, a u 55. minuti njegov sjajan pokušaj sa 20 metara odlično je zaustavio rasploženi Lukač.

U 65. minuti Pidro je izveo korner, a najviši u skoku bio je rezervista Haris Handžić koji je glavom pogodio za 1:1.

Handžić je potom još dva puta bio neprecizan sa distance, ali je za dobru igru nagrađen u 84. minuti.

Nakon što je ukrao jednu loptu snažno je šutirao sa desetak metara iskosa i zakucao loptu u mrežu za pobjedu Sarajeva 2:1.

Do kraja je i Tatar pogodio prečku gostujućeg gola.