Celta “pomela” bezidejnu i anemičnu Barcelonu (VIDEO)

Barcelona

Nogometaši Celte pregazili su Barcelonu rezultatom 4:1 u meču petog kola španske Primere.

Domaćin je u Vigu odigrao savršenu utakmicu, koristio svaku priliku i na kraju zasluženo nanio težak poraz aktuelnom šampionu Španije i Evrope.

Katalonci su djelovali anemično i nezainteresovano, gotovo svi čekali da Messi ponovo učini nešto, a meč je riješen za četiri minuta.

Celta je povela preko Nolita u 26. minuti, da bi u 30. Aspas povećao vodstvo na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Na 3:0 u 56. minuti povećava ponovo Aspas, da bi Messi u 80. smanjuje vodstvo sjajnog domaćina.

Konačnih 4:1 postiže Guidetti tri minuta nakon gola Argentinca.

U ostalim utakmicama koje su završile, Levante i Eibar su remizirali. Bilo je 2:2, a Izet Hajrović nije bio u sastavu gostiju.

Vallecano je slavio nad Gijonom 2:1.

Ovom pobjedom Celta je na ljestvici preskočila do danas vodeću Barcelonu, a isto je učinio i Real Madrid koji je pobijedio na gostovanju Athletic Bilbao 2:1.

Real i Celta imaju po 13 bodova, uz bolju gol razliku Reala, a madridski Atletico i Barcelona po 12 bodova.