savladali real madrid

Chelsea drugi učesnik finala Lige prvaka

chelsea (1)

Finalna utakmica Lige prvaka će biti odigrana 29. maja u Istanbulu

Chelsea je izborio finale Lige prvaka nakon večerašnje pobjede rezultatom 2:0 u polufinalu protiv Reala iz Madrida, javlja Anadolu Agency (AA).

Prva utakmica u Madridu završena je neriješenim rezultatom 1:1 pa je pobjeda s dva gola razlike “plavaca” bila više nego dovoljna za zakazivanje engleskog finala s Manchester Cityjem.

Prvi gol na utakmici u Londonu postigao je Timo Werner u 28. minuti. Kai Havertz je pogodio prečku nakon pokušaja loba gostujućeg golmana, lopta se odbila do dobro postavljenog Nijemca koji je lagano glavom šalje preko gol linije.

Chelsea je do kraja utakmice bio bolja i daleko opasnija ekipa. Da rezultat iz prvog poluvremena ostane nepromijenjen sve do 85. minute utakmice krivi su, prije svih, Mason Mount, Havertz i N'Golo Kante koji su propustili velike prilike za gol.

Ipak, pet minuta do isteka regularnih 90 minuta utakmice, domaćini su odigrali još jednu odličnu akciju, Christian Pulisic je sjajno pronašao Mounta koji rješava utakmicu i potvrđuje kartu za finale.

​​​​​​​Finalna utakmica Lige prvaka će biti odigrana 29. maja u Istanbulu.