Chelsea gubio 0:2 do 70. minuta, a onda je Conte poslao Girouda na teren (VIDEO)

giroud

Velikim preokretom u finišu meča fudbaleri Chelseaja slavili su na gostovanju kod Southamptona s 3:2 i približili domaćine selidbi u drugi rang engleskog fudbala.

Sve je odlično krenulo po popularne “Svece”, koji su u 21. minuti pogotkom Dušana Tadića stigli do prednosti.

Pola sata prije kraja vodstvo je udvostručio Bednarek, a onda su krenula kola nizbrdo.

Olivier Giroud je ušao u igru i okrenuo utakmicu. Najprije je na asistenciju Alonsa smanjio na 2:1 u 70., da bi pet minuta kasnije Hazard izjednačio.

Giroud je postavio konačnih 2:3 na semaforu već u 78. minutu utakmice.

Chelsea je ovom pobjedom na petom mjestu, dok je Southampton u zoni ispadanja sa tri boda manje od Crystal Palacea.