Chelsea pobijedio Barcelonu nakon penala

chelsea-barcelona111

Nogometaši Barcelone sinoć su u prijateljskom susretu u Washingtonu izgubili od engleskog prvaka Chelseaja.

Regularni tok utakmice završen je neriješeno 2:2, nakon čega je aktuelni prvak Evrope izgubio na penale s 2:4, prenose mediji.

Chelsea u 10. minutu regularnog toka utakmice u vodstvo doveo Eden Hazard, nakon čega su za Barcelonu u drugom poluvremenu golove postigli Luis Suarez i Sandro Ramirez. Petnaest minuta prije kraja remi je postavio Gary Cahill.

Katalonci su nastupili bez pet standardnih igrača, među kojima su nedostajali Lionel Messi i Neymar, dok je s druge strane Chelsea igrao bez Williana, Radamela Falcaa i Juana Cuadrada.

Barcelona je izgubila i od Manchester Uniteda krajem prošle sedmice, a pobijedila je Los Angeles Galaxy. Chelsea je izgubio od New York Red Bullsa i pobijedio Paris Saint-Germain.