Liga prvaka

Chelsea pobijedio Malmo u gostima, Wolfsburg bolji od Salzburga

chelsea3

Chelsea je nizao prilike, stezao je obruč oko svog domaćina i na kraju je Malmo pokleknuo u 56. minuti

Odigrane su prve dvije utakmice četvrtog kola Lige prvaka. Chelsea je rezultatom 1:0 pobijedio Malmo u gostima u utakmici četvrtog kola grupe “H” Lige prvaka, prenosi Anadolu Agency (AA).

Četvrto kolo otvorio je susret na “Eleda Areni” između Malmoa, za koji je od prve minute nastupio i bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić i branioca naslova Evrope londonskog Chelseaja.

Chelsea je nizao prilike, stezao je obruč oko svog domaćina i na kraju je Malmo pokleknuo u 56. minuti kada je Hakim Ziyech pogodio za 1:0. I nakon toga su gosti imali dobre šanse za povećanje prednosti, ali ostala je ta minimalna pobjeda.

U drugom susretu Wolfsburg je ostvario važnu pobjedu nad Salzburgom rezultatom 2:1.

Već u 3. minuti Wolfsburg je poveo golom Bakua, ali je nakon pola sata igre Wöber izjednačio za goste. Ravnopravna utakmica odlučena je u 60. minuti, a tada je Nmecha pogodio za premijernu pobjedu Wolfsburga. U završnici su gosti tražili izjednačenje i bod, ali do cilja nisu stigli.