Savladali Palmeriras

Chelsea pobjednik Svjetskog klupskog prvenstva

chelsea palmeiras (1) AA

Osvajač evropske Lige prvaka Chelsea savladao je osvajača južnoameričkog Copa Libertadoresa Palmeiras i time se okitio titulom prvaka Svjetskog klupskog prvenstva koje organizira Svjetska fudbalska asocijacija (FIFA), javlja Anadolu Agency (AA).

U Abu Dabiju je danas odigrana završnica 18. izdanja Svjetskog klupskog prvenstva, a tim iz Londona u finalu je slavio, rezultatom 2:1.

U susretu odigranom na stadionu “Mohammed bin Zayed“, Chelsea je pogotkom Romelua Lukakua poveo u 55. minuti, ali je Raphael Veiga izjednačio u 64.

S obzirom na to da nije bilo pogodaka u sudijskoj nadoknadi, odigrani su i produžeci.

Kai Havertz je u 117. minuti Chelsea donio novu prednost, što je bio i konačni rezultat meča.

U utakmici za treće mjesto egipatski tim Al Ahlyja danas ranije bio je bolji od saudijskog rivala Al-Hilala, rezultatom 4:0.