Premiership

Chelsea ponižen na domaćem terenu, fenjeraš im zabio pet golova

chelsea

Chelsea je odlično otvorio meč, a onda je uslijedila katastrofa

Fudbaleri Chelseaja razočarali su svoje navijače porazom od gotovo već prežaljenog West Bromwich Albiona rezultatom 2:5.

Chelsea je odlično otvorio meč u kojem je bio veliki favorit, a inicijativa je krunisana u 27. minuti kada se lopta odbila do Christiana Pulišića koji pogađa za 1:0.

Ipak, samo dvije minute kasnije Thiago Silva dobija drugi žuti karton i isključenje. To su gosti već do poluvremena okrenuli jer je Matheus Pereira preokrenuo u nadoknadi sa dva gola.

Callum Robinson i Mbaye Diagne pogađaju za katastrofu Chelseaja u 63. i 68. minuti, da bi Mason Mount u 71. minuti vratio domaćina malo u igru.

Konačnih 2:5 u nadoknadi susreta postavlja Robinson drugim golom i tako je ekipa Thomasa Tuchela doživjela veliki udarac u borbi za Ligu prvaka.