Chelsea slavio na Villa Parku, Pato pogodio na debiju

pato

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su u gostima ekipu Aston Ville rezultatom 0:4 (0:2) u 32. kolu Premier lige.

U centru pažnje bio je debitant Alexandre Pato. Brazilac je u igru ušao sredinom prvog poluvremena umjesto povrijeđenog Loicka Remyja i u nadoknadi vremena je dočekao svojih pet minuta.

Prvo je iznudio jedanaesterac, a potom je i preuzeo odgovornost i pogodio sam lijevi ugao za 0:2.

Prvi pogodak za Chelsea postigao je Loftus-Cheek na asistenciju Azpilicuet, dok je treći i četvrti postigao Pedro Rodriguez.

Španac je prvo iskorstio odličnu asistenciju Oscara u 46. minutu, a potom je u 59. pokupio odbijenu loptu i postavio konačnih 4:0.

U samom finišu utakmice Hutton je zaradio crveni karton zbog žestokog i nepotrebnog starta nad Loftus-Cheekom.

Ova utakmica praktičnio nije imala rezultatski značaj ni za jednu ekipu, Chelsea je sada deveti sa 44 boda, dok je Aston Villa prežaljena sa samo 16 bodova.