Čile izbacio Urugvaj, Cavani nakon isključenja “podivljao” (VIDEO)

CHILE VS. URUGUAY

Nogometaši Čilea prvi su polufinalisti Copa Americe. Domaćini južnoameričke smotre među četiri najbolje ekipe prošli su pobjedom 1:0 protiv Urugvaja koji je susret završio s čak dva igrača manje.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, u 63. minuti napadač Urugvaja Edinson Cavani isključen je drugim žutim kartonom nakon što je Jara teatralno pao nakon manjeg sukoba na sredini terena. Prvi žuti karton dobio je u prvom dijelu zbog prigovora linijskom sucu.

Cavani je nakon nepravednog isključenja potpuno izgubio živce i tek nakon nekoliko minuta burne rasprave sa sucem i protivničkim igračima, suigrači su ga uspjeli uvjeriti da napusti teren.

Domaći su igrači svoju dominaciju (80 posto posjed lopte) iskoristili tek u 81. minuti kada je Isla na asistenciju Valdivije zabio za vodstvo.

U 88. minuti Urugvajci su ostali i bez Fucilea koji je također dobio drugi žuti karton, ali zbog prekršaja na Alexisu, i na terenu ostavio devetoricu suigrača koji su mogli i puno gore proći.

Čile će u polufinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Bolivije i Perua.