Liga prvaka

City nakon preokreta pokorio Santiago Bernabeu, Juventus nemoćan u Lyonu

city-real

Sa večerašnja dva meča, završene su prve utakmice osmine finala Lige prvaka.

U derbiju večeri, Manchester City pobijedio je domaći Real Madrid rezultatom 2:1.

Poveo je Real u 60. minuti pogotkom Isca, a onda je na teren ušao Raheem Sterling i unio život u igru Građana i donio prevagu.

Prvo je Gabriel Jesus u 78. minuti pogodio za 1:1, da bi u 82. minuti nakon penala nad Sterlingom De Bruyne iz penala bio siguran za 1:2.

U 86. minuti desio se možda i ključni moment koji bi mogao promijeniti tok cijelog okršaja. Sergio Ramos je dobio crveni kartom i neće ga biti u revanšu.

U drugom duelu večeri, Lyon je iznenadio Juventus i slavio sa 1:0.

U meču gdje je Juve izgledao bezidejno, trenutak odluke desio se u 31. minuti kada je mrežu Stare dame nakon tragikomične reakcije u odbrani Bentancura zatresao Tousart.

U timu Juventusa Miralem Pjanić je počeo utakmicu, da bi ga u 61. minuti zamijenio Aaron Ramsey.