City ostaje favorit za plasman u LP, Hull sebi zagorčao život

City_foto
Slavlje Građana / FOTO Twitter

Nakon dva uzastopna remija Manchester City vratio se pobjedama i to na fantastični način. Ekipa Pepa Guardiole razmontirala je neugodni Crystal Palace s 5:0 u 36. kolu i trenutno drži trećeg mjesto u Premier ligi, čime se približila plasmanu u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Goste je načeo David Silva već u 2. minuti, no Crystal Palace držao se do kraja prvog dijela dosta dobro.

No, u drugom poluvremenu usljedio je pravi potop.

U 49. Vincent Kompany pogađa za 2:0, a deset minuta kasnije sjajni Kompany povisuje na 3:0. Međutim. U 82. Raheem Sterling iz voleja zabija četvrti gol Cityja, a tačku na i stavio je Nicolas Otamendi, u 92. minutu.

City će se za Ligu prvaka do kraja boriti s Liverpoolom, Manchester United i Arsenalom, dok Crystal Palace do kraja sezone čeka grčevita borba za opstanak.

U preostalim utakmicama odigranim danas Bournemouth je remizirao sa Stoke Cityjem 2:2, a istim rezultatom završen je i susret Burnleya i WBA.

Hull je poražen na domaćem terenu od davljenika Sunderlanda s 0:2, dok je Leicester s 3:0 slavio protiv Watforda.