City se oprostio od borbe za naslov prvaka na Ostrvu

norwich manchester city

Manchester City na gostovanju kod Norwicha odigrao je samo 0:0 i tako vrlo vjerovatno srušio snove svojih navijača o naslovu u Premier ligi ove sezone.

Građani su prvu priliku imali u 15. minuti kada je iz slobodnog udarca s 25 metara pucao Agüero, ali je ispod prečke to izvadio Ruddy.

Argentinac je u dobroj prilici bio u 29. minuti, međutim njegov udarac iskosa s desne strane s 15 metara zaustavlja golman Norwicha.

Kanarinci su najbliže golu bili u 39. minuti kada je udarac Patricka Bamforda s 20-ak metara zaustavila stativa.

U nastavku je City imao dominaciju, ali malih prilika bilo je malo, treba tek izdvojiti pokušaj Davida Silve iz slobodnjaka s 18 metara u 65. minuti koji je završio u živom zidu, te udarac istog igrača šest minuta kasnije kada je iz izgledne situacije s 14 metara pucao daleko od gola.

Norwich je najbolju priliku imao u 85. minuti, ali Dorrans je neometan sa 16 metara loše pucao.