Copa America: Brazil isprašio Haiti, remi Perua i Ekvadora

coutinho

Philippe Coutinho zabio je hat trick, a Brazil je na Copa Americi isprašio Haiti sa 7:1.

Nakon što ih je sudija spasio poraza od Ekvadora u 1. kolu (0:0), Brazilci su razbili nedorasli Haiti, a Coutinho je u Orlandu zabio dva gola u prvih 30 minuta, što ni jedan brazilski igrač nije uspio na Copi još od Rivalda 1999. protiv Urugvaja.

Renato Augusto zabio je po jedan u svakom poluvremenu, dok su dvije zamjene iz Santosa Gabriel – kojem tepaju da je novi Neymar – i Lucas Lima dodali po jedan.

Miranda se još nije oporavio, pa su brazilsku odbranu držali Gil i Marquinhos.

Coutinho je načeo Haićane lijepim udarcem iz daljine, a drugi njegov bio je 400. Brazila u historiji Cope.

Philippe Coutinho nakon susreta naglasio je da ne zna ništa o navodnoj PSG-ovoj ponudi od 30 miliona eura:

“Koliko ja znam, nema ponude. Ovdje sam s reprezentacijom, a to je pitanje za moje zastupnike. Moja je glava na Copi…”

Isti je odgovor da o i Willian, meta Josea Mourinha i Manchester Uniteda:

“Ne, ne, moramo se fokusirati na Copu.”

U drugoj su utakmici Ekvador i Peru odigrali 2:2. Nakon 13 minuta golovima Cieve i Floresa Peru je vodio s 2:0, ali Ekvador se vratio golovima Enera Valencije u 39. i Bolana u 48. minuti, pa sada nakon dva kola Brazil i Peru imaju po 4 boda, Ekvador dva, a Haiti je bez bodova.