kvalifikacija za ep

Crnogorci u sudijskoj nadoknadi ostali bez pobjede

crnogorci litvanija
Detalj sa susreta Litvanija - Crna Gora

Crnogorci nakon četiri utakmice imaju pet bodova, a Srbija koje trenutno gubi od Mađarske, ima dva boda više

Litvanija i Crna Gora odigrale su 2:2 u petom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je zato u posljednjih 20 minuta utakmice viđena prava drama.

Litvanija je povela u 71. minuti pogotkom Gytisa Paulauskasa.

Gosti su izjednačili sedam minuta kasnije preko Nikole Krstovića. Stefan Savić potom je ugurao loptu u mrežu u 89. minuti i činilo da će Crnogorci doći do druge kvalifikacijske pobjede.

Međutim, Litvanija je poravnala u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, golom Cernycha.

Crnogorci nakon četiri utakmice ima pet bodova. Srbija koje trenutno gubi od Mađarske, ima dva boda više na drugoj poziciji.

Litvanije je i dalje bez pobjede, s dva boda na pretposljednjem mjestu grupe G. Crnogorci naredni meč igraju na svom terenu protiv Bugara koji također imaju samo dva boda.