Deportivo na Riazoru šokirao Barcu

barca_riazor

Deportivo iz Lacorune šokirao je vodeću ekipu španske Primere u 27. kolu pobijedivši s 2:1.

Barcelona je stigla na Riazor nakon nevjerovatnog povratka u osminini finala Lige prvaka, kada su na Camp Nou stadionu nadoknadili 0:4 iz prvog meča protiv PSG-a.

No, od samog starta nije mirisalo da će sve ići kako treba protiv totalnog autsajdera i jednog od kandidata za ispadanje iz Primere ove sezone. Barca u prvih dvadeset minuta skoro da nije pogledala prema golu domaćih.

Odličnu igru domaćih u prvom dijelu meča okrunio je Joselu u 40. minutu meča kada je doveo svoj tim u vodstvo. Bio je to rezultat prvog dijela meča.

Barca je izjednačila samo što se krenulo s centra u nastavku, kada je pogodio Suarez (46.). No, umjesto potpunog preokreta, uslijedio je novi šok u 74. minutu. Bergantinos pogađa na asistenciju Colaka i donosi Deportivu tri velika boda.

Bila je to prva pobjeda Deportiva nad Barcelonom nakon devet godina. Posljednji put su slavili 2008.

Kataloncima je ovo bio prvi poraz u LaLigi od oktobra 2016. kada su poraženi od Celte, čime su prekinuli seriju od 19 utakmica bez poraza u prvenstvu Španije.

Baraca nakon ovog poraza ima bod više od Reala ali i dvije utakmice više.