Derbi Merseysidea još jednom završio 1:1

merseyside

Fudbaleri Evertona i Liverpoola remizirali su treći put uzastopno u lokalnom derbiju Merseysidea.

Meč na Goodisonu završen je 1:1, što je šesti put u posljednjih sedam međusobnih susreta dva tima.

U sjajnoj predstavi ekipe su igrale veoma otvoreno, a oba gola su pala poslije grešaka odbrana u završnici prvog poluvremenu.

Liverpool je poveo preko Dannyja Ingsa posle kornera Jamesa Millnera u 41. minutu, dok je izjednačenje Evertonu donio Romelu Lukaku u nadoknadi vremena, petim golom u sezoni.

Gosti su imali još nekoliko dobrih šansi, Timu Howardu su prijetili Ings i Millner, dok je Simon Mignoletu pokazao svoju vještinu branjenja nakon udaraca Naismitha, McCarthyja, Barkleya i Lukakua.

Muhamed Bešić danas nije bio u sastavu Evertona.

Everton je ovim remijem zadržao bod više od najvećeg rivala, šesti je sa 13 posle osam kola, dok je Liverpool deseti na tabeli Premier lige.

“Karamele” u sljedećem kolu očekuje još jedan težak meč na Goodisonu”, dočekuje Manchester United, a ništa lakše neće biti ni “redsima”, koji idu na noge Tottenhamu u London.

Ti mečevi su na programu za dvije sedmice, poslije reprezentativne pauze u Evropi.