tušanj

Dimnim bombama i topovskim udarima izvan stadiona zasipali teren

sloboda krupa (1)

Gosti su od prve minute krenuli ofanzivno i u 8. minuti im se isplatilo

U susretu 31. kola Premijer lige BiH, danas je na Tušnju domaća Sloboda poražena protiv Krupe rezultatom 1:2 (1:1).

Gosti su od prve minute krenuli ofanzivno i u 8. minuti im se isplatilo. Dobru akciju Krupe u gol je pretvorio Marko Brtan.

Sloboda je nakon toga krenula agresivnije i u 35. minuti rezultat je izjednačen. S lijeve strane nabačena je lopta Ivanu Barabanu, fintom se oslobodio svog čuvara i pored golmana Mateja Markovića poslao je loptu u mrežu.

Potom je ponovo Krupa bila opasnija, a u 60. minuti Slobodan Milanović doveo je ekipu trenera Slobodana Starčevića ponovo u vodstvo – 1:2.

Tuzlaci su uzalud pokušavali izjednačiti, ali nisu uspjeli. Naprotiv, Krupljani su imali još nekoliko prilika za ubjedljiviju pobjedu, ali je golman Azir Muminović sačuvao svoju mrežu.

Sloboda je razočarala, a tribina na kojoj se obično okupljaju navijači Fukare, ovoga puta bila je prazna. Međutim, s raznih pozicija izvan stadiona grupice navijača ubacivali su „dimne bombe“ i „topovske udare“ na teren, uzvikujući „uprava napolje“.