Dinamo i Hajduk podijeli bodove u hrvatskom derbiju

aa_picture_20150712_5838741_web

Na otvaranju sezonu, u prvom kolu Hrvatske nogometne lige (HNL) nogometaši Dinama i Hajduka u veoma kvalitetnoj utakmici pred 25.000 navijača podijelili su bodove, rezultatom 1:1, javlja izvještač Anadolu Agency (AA) sa zagrebačkog stadiona „Maksimir“.

Igrao se osmi minut kada gosti dolaze u vodstvo na radost oko 3.500 pristalica popularno zvanih „bilih“. Franck Ohandza se oslobodio nekoliko Dinamovih igrača, proigrao Miju Caktaša, a on prizemnim udarcem loptu poslao u gol pored nemoćnog Eduarda – 0:1.

Nakon primljenog gola domaći su preuzeli inicijativu na travnjaku, te u 37. minutu stigli do poravnanja rezultata. Marko Pjaca je prošao po lijevoj strani, odigra povratni pas za El Arbi Hillel Soudanija. Alžirac je šutem „iz prve“ zakucao loptu pod prečku Hajduka – 1:1.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na polovini Splićana. Ipak, Hajdukovci su uspjeli odoliti napadima Zagrepčana pogotovo intenzivnih u finišu susreta.

Uoči utakmica na tribini sa najvatrenijim navijačima Dinama došlo je do sukoba dvije frakcije, one manjinske koja podržava i one protiv braće Zdravka i Zorana Mamića, uhapšenih prije nekoliko dana pod sumnjom da su milionskim iznosima oštetili GNK Dinamo i državu. Brzom intervencijom policija je spriječila veće probleme i tokom cijelog meča kordonom razdvojila dvije frakcije navijača „modrih“.

U ostalim do sada odigranim susretima prvog kola HNL-a postignuti su sljedeći rezultati: Inter Zaprešić – Rijeka 0:0, Zagreb – Osijek 0:1 i Istra 1961 – Slaven Koprivnica 3:1.

Prvi takmičarski krug bit će kompletiran sutra nakon meča Splita i Lokomotive iz Zagreba, piše Anadolu Agency.