Hrvatska liga

Dinamo nakon preokreta savladao najvećeg rivala

Zagrebački Dinamo je na svom Maksimiru sa sigurnih 3:1 danas slavio u najvećem hrvatskom derbiju protiv Hajduka.

Bili iz Splita su šokirali domaćina na samom startu utakmice i već u 6. minuti poveli preko Vuškovića, kojem je za pogodak za 0:1 asistirao Atanasov, ali Modri su pokazali karakter.

Učinili su to već do kraja prvog dijela, pošto su preko sjajnog Mislava Oršića stigli do potpunog preokreta.

Prvo je Oršić u 16. minuti poravnao nakon asitencije Brune Petkovića na 1:1, da bi dvije minute poslije već stigao do novog gola i pogodio za 2:1.

Bilo je dosta borbe u nastavku, Hajduk je pokušavao stići do poravnanja i osvojiti bod u ovom derbiju, ali konačni udarac mu je zadao Majer golom u 83. minuti kada je postavio konačnih 3:1.

Darko Todorović je odigrao svih 90 minuta u dresu Hajduka, dok su Izet Hajrović i Nihad Mujakić meč odgledali s klupa.