Dinamo remijem izborio jesen u Evropi

dinamo123

U trećem pretkolu Lige prava Molde i Dinamo su u Norveškoj remizirali odigravši 3:3.

Susret su obilježila tri penala dosuđena za domaću ekipu, od čega su promašili dva.

Igrala se 8. minuta kada je Kamara promašio prvi penal, a devet minuta kasnije stiže kazna i Pjaca pogađa za 0:1.

U 20. minuti Ademi povećava vodstvo Zagrepčana na 0:2, a u 22. Rog postiže i treći gol za Modre.

Gol za 1:3 u 43. minuti postiže Hussain.

U 45. minuti dosuđen je novi penal za Molde a Eduardo brani udarac Singha.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu novi penal za domaće. Ovoga puta siguran je bio Mohamed Elyounoussi koji je smanjio rezultat na 2:3.

Bh. fudbaler u dresu Dinama Armin Hodžić u igru je ušao u 62. minuti meča, a u 73. zbog prekršaja, upravo nad Hodžićem Forren je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Konačnih 3:3 postavlja Kamara u 75. minuti meča,što je Dinamu omogućilo prolaz dalje  nakon 1:1 u prvom susretu.