slavlje Atletica

Dobit ćemo novog prvaka Evrope, Liverpool je ispao u osmini finala (VIDEO)

atletico

Liga prvaka će ove godine dobiti novog pobjednika nakon što je večeras aktuelni prvak Liverpool ispao od madridskog Atletica. Nakon produžetaka bilo je 3:2 za Atletico,

Regularnih 90 minuta je završilo kao i u Madridu, slavili su domaćini sa 1:0.

Gol za Liverpool i produžetak postigao je Wijnaldum u 43. minuti utakmice.

U drugom poluvremenu skoro ništa nije viđeno od dopadljive igre, ali su produžeci obilovali uzbuđenjima.

Liverpool je nakon gola Firmina u 94. minuti jednom nogom bio u četvrtfinalu, ali Diego Simeone nije tako mislio, kao ni igrači Atletica.

U samo osam minuta okreću vodu na svoj mlin. Ključni igrač bio je Llorente, koji je u igru ušao u 56. minuti, postigavši dva gola, u 97. i 105. minutu. Gol za konačnih 3:2 za Atletico postigao je Morata u zadnjim trenucima drugog produžetka.

Do kraja Liverpool nije imao snage za preokret, te u četvrtfinale idu “jorgandžije”.