PREMIJER LIGA BIH

Domaće pobjede Igmana i Tuzle

igman konjic posusje

U prvim susretima 21. kola Premijer lige BiH domaće pobjede upisali su Igman i Tuzla City.

Igman je svladao Široki Brijeg s minimalnih 1:0 zahvaljujući autogolu gostujuće ekipe postignutom u 88. minuti susreta, dok je Tuzla City preko Ajdina Nukića, koji je u 11. minutu realizirao jedanaesterac, i Mirzada Mehanovića u 55. minuti svladao Zvijezdu rezultatom 2:0.

Danas od 16 sati sastaju se Sloga i Zrinjski, u nedjelju igraju Posušje – Velež, Željezničar – Sarajevo, a Borac i GOŠK zatvorit će kolo u ponedjeljak.

Na vrhu ljestvice je Borac s 49 bodova, slijede Zrinjski (42), Velež (35), Sarajevo (33), Sloga (31) i Široki Brijeg (28).

U donjem dijelu ljestvice su Posušje s 26 bodova, zatim GOŠK (23), Tuzla City (22), Igman (22) Željezničar (20) i Zvijezda (14).