Dominacija se nastavlja: Barcina “sedmica”, Messijev 500. gol u karijeri

barca kup kralja

Barca je u prvoj utakmici polufinala španskog Kupa Kralja slavila sa 7:0 protiv Valencije.

Barca je povela već u sedmoj minuti kada je Neymar odlično povukao kontranapad i proigrao Suareza, koji je zabio iskosa s desne strane.

Samo pet minuta kasnije Suarez je postigao svoj drugi gol, a utakmica je bila riješena već u 29. minuti kada je Messi pogodio nakon fantastične akcije Inieste, Neymara i Suareza.

Da Šišmiše čeka debakl bilo je jasno u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Mustafi, kapitan gostiju, skrivio penal i dobio crveni karton. Ipak, Neymar nije iskoristio penal, pogodio je stativu.

Messi je u 60. minuti postigao svoj 500. gol u karijeri, a zatim je kompletirao hat-trick nakon greške Pareja. Do kraja susreta Suarez je zabio još dva gola za “sedmicu”. Messi je došao do 34. het-tricka karijere, dok je Suarez po deveti put u karijeri zabio četiri gola na jednoj utakmici.

All Goals – Barcelona 7-0 Valencia 03.02.2016 HD by PatsaN4ik

Uzvrat je na programu iduće srijede.

U drugom polufinalu sastaju se Sevilla i Celta, a prva utakmica je u četvrtak u Sevilli, dok je uzvrat 11. februara u Vigu.