euro 2024

Donnarumma spasio Italijane u 90. minutu, Albanac zabio najbrži gol na EP ikada

Nedim Bajrami

Fudbalska reprezentacija Italije pobijedila je Albaniju s 2:1 u svojoj prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Utakmica je počela istorijskim golom, najbržim ikada postignutim na evropskim prvenstvu, a zabio ga je Albanac Nedim Bajrami u 23. sekundi utakmice.

No, za 15 minuta Italijani su postavili stvari na svoje mjesto i okrenuli rezultat.

Prvo je Bastoni pogodio u 11. minutu, a potom je Barella smjestio loptu u mrežu pet minuta kasnije.

Albanci su u 90. minutu imali veliku priliku da osvoje bod, no Donnarumma je nekako leđima uspio skrenuti loptu da ona ne ode u mrežu.

U grupi B nakon kompletiranog prvog kola, Španija i Italija imaju po tri boda, dok Hrvatska i Albanija nemaju bodova.

Engleska – Srbija

U nedjelju su na programu tri utakmice. Najzanimljiviji će biti duel Engleske i Srbije (21 h). Od 15 sati igraju Poljska – Holandija, a od 18 sati Danska – Slovenija.