Futsal

Drugi poraz reprezentacije BiH na EP, ostali bez šanse za plasman dalje

Bosnia_and_Herzegovina_v_Georgia_-_UEFA_Futsal_EURO_nsbih (1)

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Gruzije sa 2:1 (0:1) u 2. kolu grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Nakon što su na startu prvenstva poraženi od Španije sa 5:1, nogometaši BiH ostali su bez plasmana u daljem takmičenju, iako im je preostao još susret protiv Azerbedžana.

BiH povela je u 7. minuti nakon prodora Blage Gašpara po lijevoj strani. Ubačenu loptu na drugoj stativi dočekao Nermin Kahvedžić koji je pogodio mrežu Gruzijaca.

U drugom poluvremenu Gruzijci su napravili preokret golovima Brazilaca. Rezultat je u 25. minuti poravnao Tales, koji je kaznio slabo dodavanje naših igrača i pogodio prazan gol Milanovića koji se nije stigao vratiti. Četiri minuta kasnije pobjednički pogodak za Gruzijce postigao je Branco, koji je svoj tim odveo u četvrtfinale.

U drugm susretu 2. kola D-grupe večeras se od 20.30 sati sastaju Španija i Azerbejdžan.

Izabranicima selektora Ive Kreze a EP preostao je još susret protiv Azerbejdžana, koji se igra 29. januara u 17.30 sati.