euro 2020

Duel starih rivala bez golova: Remi Engleske i Škotske na Wembleyu

eng

Koliko su Englezi odigrali loše govori i podatak da nisu imali nijedan udarac u okvir gola u prvom poluvremenu

Engleska je potpuno razočarala u utakmici drugog kola grupe D Evropskog prvenstva na Wembleyju, a odigrali su meč bez pogodaka protiv Škotske, koja ima za čim da žali jer je imala šanse da dođe do trijumfa u ovom meču.

Škoti su imali prvi pravu šansu, a u četvrtoj minuti pokušao je Che Adams. John Stones je u 11. minuti bio blizu pogotka kada je glavom pogodio stativu. Koliko su Englezi odigrali loše govori i podatak da nisu imali nijedan udarac u okvir gola u prvom poluvremenu.

Nedugo nakon toga neprecizan je bio Mason Mount, kao i Harry Kane u 28. minuti. Škoti su ponovo prijetili preko Stephena O’Donnella, kada je nakon odbijene lopte Adams šutirao pored lijeve stative.

Na startu drugog dijela Mount je bio u prilici, da bi nedugo nakon toga Kane još jednom pokušao. Škotska je još jednu dobru šansu imala u drugom dijelu preko Lyndona Dykesa. U nastavku vrijedna pomena bila je jedino prilika Raheema Sterlinga u 79. minuti, ali do kraja je ostalo 0:0.