turska Superliga

Dvije asistencije Edina Višće u remiju Basaksehira

visca basaksehir

Meč je obilježila odlična igra Edina Višće koji je s dvije asistencije bio ponajbolji pojedinac na terenu

Aktuelni prvak Turske Medipol Basaksehir odigrao je danas neriješeno s ekipom Denizlispora u uzbudljivoj utakmici u kojoj je jedan od najboljih pojedinaca bio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća, javlja Anadolu Agency (AA).

Basaksehir je u desetom kolu turske Super lige remizirao s Denizlisporom rezultatom 3:3, a Višća je meč obilježio s dvije fantastične asistencije.

Fredrik Gulbrandsen je s dva gola u prvom poluvremenu doveo Basaksehir u vodstvo, a drugi gol je postigao nakon odlične duge lopte koju mu je Višća “gurnuo” iza leđa protivničke odbrane.

Treći i najljepši gol utakmice za domaćine je postigao iskusni Demba Ba u 59. minuti meča i to nakon fantastične asistencije Višće koji je direktno iz kornera prevario kompletnu odbranu i povratnom loptom “počastio” Dembu Baa.

Do kraja meča Denizlispor je uspio stići rezultatski zaostatak i to s dva gola postignuta u sudijskoj nadoknadi te osvojiti važan bod na gostovanju u Istanbulu.