Veliki propust

Dvije reprezentacije utakmicu igrale u identičnim dresovima

dresovi

Obala Slonovače i Ruanda igrale su u subotu utakmicu 6. kola kvalifikacija za afrički Kup nacija. Domaćini su pobijedili 3:0, ali je ova utakmica obišla svijet zbog nevjerovatnog propusta organizatora.

Reprezentacije su istrčale na teren u gotovo identičnim dresovima koje je u televizijskom prijenosu bilo nemoguće razlikovati.

Domaćini su igrali u svojim tradicionalnim narandžastim, a gosti u žutim dresovima.

Na terenu su vjerojavtno razlikovali jedni druge, ali s tribina, a posebno u prijenosu se ništa nije vidjelo. Problema je očito najviše imao gostujući golman koji je već u 7. minuti primio prvi gol kad je zabio Pepe, a u nastavku su visoku pobjedu osigurali Bailly i Cornet.

Obala Slonovače je ovom pobjedom osigurala plasman na Kup nacija koji će se od 21. juna do 19. jula igrati u Egiptu.