seria a

Džekin start sezone iz snova, protiv Viola pogodio za potpuni preokret

Inter je velikim preokretom došao do pobjede u gostima kod Fiorentine.

Poveli su domaći u 23. minutu susreta golom Sottila, i to je bio jedini gol u prvom dijelu utakmice.

Vrlo brzo na startu drugog dijela uslijedio je potpuni preokret. Prvo je Darmian u 52. minutu poravnao na 1:1, a samo tri minuta kasnije Edin Džeko pogađa glavom za potpuni preokret.

U 87. minutu susreta, sudbinu Viola zapečatio je hrvatski internacionalac Ivan Perišić pogodivši za konačnih 3:1.

Džeko je igrao do 70. minuta, kada ga je zamijenio Alexis Sanchez. Kapiten nogometne reprezentacije BiH zabio je četiri gola u pet utakmica Serie A ove sezone. Ubilježio je i jednu asistenciju.

Inter nakon pet odigranih utakmica ima 13 bodova i lider je Serije A. Napoli ima bod manje, ali i utakmkicu manje.