Džeko i društvo jesu autsajderi, ali jedan detalj “veže šuhvu” Madriđanima

modric dzeko

Real Madrid ima fantastičnu seriju na Santiago Bernabeu u grupnoj fazi Lige prvaka.
Madriđani koji večeras dočekuju Romu na otvaranju nove sezone LP, nisu poraženi na svom terenu u grupnoj fazi Lige prvaka skoro devet godine.

Posljednji poraz u toj fazi najjačeg klupskog takmičenja Real je na svom terenu doživio još 21. oktobra 2009. protiv Milana. Italijani su tada slavili s 3:2.

Od tog poraza prošlo je tačno 3.256 dana, a Real Madrid je za to vrijeme odigrao 25 ​​utakmica u grupnoj fazi Lige prvaka na Bernabeu, uz spektakularnu statistiku od 21 pobjede i 4 remija, zabivši nevjerovatnih 80 golova i samo 18 primljenih.

U tom porazu protiv Milana, ekipu je s klupe vodio Manuel Pellegrini, a na terenu nije bilo Cristiana Ronalda koji je bio povrijeđen.

Raul je doveo Real u vodstvo (19. minuta), Pirlo (62.) i Pato (66.) okrenuli, a Drenthe izjednačio na 2:2 (76 ‘). Gol koji je donio pobjedu Milanu zabio je Pato u 88. minuti na asistenciju Clarencea Seedorfa.

Real – Milan (2009): Sve zvijezde tu su večer istrčale na Bernabeu, osim najveće…

Uprkos tom porazu Real je završio kao prvi u grupi s 10 bodova, no već u narednoj fazi takmičenja nokautirao ih je Lyon (1-0 na Gerlandu i 1-1 na Bernabeu).

Velika serija neporaženosti započela je pobjedom protiv švicarskog Zuricha (1-0), 25. novembra 2009.

Večeras na Bernabeu stižu Italijani, Roma našeg Edina Džeke. I večeras, nakon dugo godina, neće biti Ronalda na terenu.

Evo svih utakmica i rezultata koje je Real odigrao na Bernabeu u grupnoj fazi Lige prvaka nakon tog poraza od Milana…