10. kolo Serije A

Džeko igrao do 72. minute: Inter na svojoj Giuseppe Meazzi savladao ekipu Salernitane

inter dzeko

Inter je slavio zasluženu pobjedu sa kojom je sada došao na sedmu poziciju

U okviru desetog kola Serie A, Nerazzuri su ostvarili sigurnu pobjedu na svom terenu.

Domaći su odlično otvorii utakmicu pa su već od 16. minute imali vodstvo od 1:0, Barella je uposlio Martineza koji sa nekih dvadesetak metara odlično šutira i pogađa mrežu gostujuće ekipe, piše scsport.ba.

Imao je Inter u nastavku utakmice nekoliko šansi, preko Džeke čiji je udarac izblokirana, Škrianara koji je nakon prekida šutirao pored gola, zatim Dimarca čiji je šut goloman odbranio. Pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom.

Martinez je novu šansu imao u 52. minuti, ali lopta nakon njegovo udaraca odlazi malo iznad prečke. Samo dva minuta polsije gosti imaju prvu ozbiljniju priliku na utakmici Boulaye Dia je šutirao glavom pored gola.

U 56. minuti na semaforu je rezultat bio 2:0, Calhanoglu je uposlio Barellu koji je zatresao mrežu Salernitana.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika, te je Inter slavio zasluženu pobjedu sa kojom je sada došao na sedmu poziciju.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je na terenu proveo 72. minute, a zamjenio ga je Correa.