SERIJA A

Džeko je probao iz svih pozicija, ali Donnarumma je bio čudesan

DZEKO DONNARUMMA

U derbiju 22. kola italijanske Serije A, Roma i Milan na Olimpicu su odigrali 1:1.

Milan je poveo je u 27. minuti, a strijelac za Rossonere bio je Krzysztof Piatek, koji je nakon dva gola u Kupu protiv Napolija, nastavio svoju golgetersku seriju.

Roma je napadala nakon toga, a u finišu prvog dijela imala je dvije velike šanse u jednom napadu. Nakon udarca glavom Schicka fantastično je reagovao Donnarumma, a na odbijenu loptu natrčao je Džeko, no golman Milana još jednom je bravurozno intervenisao.

Odmah na početku drugog dijela Roma je izjednačila. Mladi Zaniolo se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i pogodio za, ispostavilo se, konačnih 1:1.

Džeko je u 71. minuti imao još jednu veliku šansu, ali je raspoloženi Donnarumma još jednom izvanredno odbranio. U 80. minuti i Pellegrini je pogodio stativu glavom.