serija a

Džeko na vječnoj listi stigao Montellu

dzeko (1)

Edin Džeko odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi Rome nad Lecceom rezultatom 4:0 u 25. kolu Serie A.

Bh. napadač i kapiten Vučice ubilježio je asistenciju i zabio gol, ukupno 12. ove sezone za 12. pobjedu Rimljana.

Roma je povela preko Undera u 13. minuti, a prednost je udvostručio Mkhitaryan nakon dodavanja Dijamanta u 37. minuti.

Džeko je zabio u 69. minutu, a Kolarov postavio konačan rezultat u 80. minutu susreta. Džeko je igru napustio u 81. minutu, a umjesto njega na teren je ušao hrvatski internacionalac Nikola Kalinić.

“Dobili smo na sampouzdanju pred nastupajuće mečeve. U četvrtak smo savladali Gent, a sada smo ponovo pobijedili u Seriji A. Dali smo večeras sve od sebe od početka do kraja meča jer smo željeli prekinuti crni niz. Bili smo dva mjeseca bez pobjede kod kuće”, rekao je Džeko za Sky Sport Italia.

Naredni meč Roma igra u četvrtak kada u uzvratnom duelu šesnaestine finala Evropske lige igra protiv Genta.

“Pobijedili smo sa 1:0 kod kuće. Idemo i u Belgiju da pobijedimo, no najbitnije je ipak proći u osminu finala”, istakao je Džeko.

Za Dijamanta je ovo bio 102. gol u dresu Rome, čime se na šestom mjesu vječne liste strijelaca poravnao s Vincenzom Montellom. Do treće pozicije treba mu još devet golova.

Lazio je novom pobjedom stigao na bod iza Juventusa. Nebesko – plavi slavili su u gostima protiv Genoe s 3:2.