Europa liga

Džeko odigrao 76 minuta u preokretu Rome protiv Ajaxa, Dinamo izgubio od Villarreala

Edin Džeko je igrao do 76. minute na ovoj utakmici

Večeras su u Europa ligi igrani prvi mečevi četvrtfinala.

Derbi večeri igran je u Amsterdamu gdje je Roma nakon preokreta stigla do trijumfa. Domaći su poveli 1:0 u 39. minuti preko Klaassena nakon divne akcije.

U 53. minuti Ajax je imao priliku doći do 2:0, ali Pau Lopes brani penal Tadiću.

Samo četiri minute kasnije Roma dolazi do izjednačnja. Lorenzo Pellegrini je šutirao iz slobodnjaka, golman Ajaxa vrlo slabo reagovao i to je 1:1.

Poslije toga se igralo otvoreno na obje strane, a na kraju je Roma bila ta koja je stigla do novog gola. U 87. minuti mrežu domaćina zatresao je Ibanez.

Edin Džeko je igrao do 76. minute na ovoj utakmici.

Arsenal je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Slavije Prag. Domaći su vodili golom Pepea iz 86. minute do sudijske nadoknade, a onda je u 94. minuti Holes donio izjednačenje gostima i sjajan rezultat pred revanš.

Manchester United je opravdao ulogu favorita kod Granade i relativno lako pobijedio 2:0. Golove su postizali Rashford i Bruno Fernandes.

Meč Dinamo Zagreba i Villarreala, završen je minimalnom pobjedom gostiju.

Jedini gol na utakmici postigao je Moreno iz penala u 44. minuti.