Džeko dvostruki strijelac za Romu protiv Austrije (VIDEO)

dzeko

Edin Džeko bio je večeras strijelac prvog i trećeg gola za Romu koja je slavila na gostovanju kod bečke Austrije sa 4:2 u okviru četvrtog kola Evropa lige.

Kapiten bh. reprezentacije večeras se prvi put našao u prvoj postavi “vučice” nakon što je prva tri kola utakmice počinjao s klupe.

Isplatilo se to treneru Lucianu Spallettiju pošto je Dijamant pogodio u petoj minuti za 1:1.

Domaćini su u vodstvo došli nakon samo dvije minute igre preko Kyodea. Ipak, potpuni preokret i vodstvo Romi donio je Daniele De Rossi u 18. minutu.

Džeko je svoj drugi gol na utakmici postigao u 65. minuti i tako doveo Romu u veliku prednost od 3:1.

Golove do kraja utakmice postigli su još Radja Nainggolan u 78. minuti za 4:1 i minutu prije kraja poraz Austrije je ublažio Alexander Gruenwald.

Roma nakon tri kola ima 5 bodova, tačnije jedan trijumf i dva remija. Džeki je ovo bio 17. nastup za Romu u svim takmičenjima ove sezone i ukupno 12. pogodak.