Džeko zabio 20. put ove sezone

dzeko_palermo

Edin Džeko zabio je 20. gol ove sezone u Seriji A. Na gostovanju kod Palerma Džeko je pogodio u 76. minutu za vodstvo Rome 2:0. Džeko je u igru ušao u 64. minutu.

Prethodno je El Shaaraway u 22. minutu načeo mrežu domaćih.

U sudačkoj nadoknadi utakmice Peres je postavio konačan rezultat meča, 3:0.

Roma je tako stigla do nove pobjede, 20. ove sezone, kojom se vratila na drugu poziciju na tabeli, s dva boda ispred Napolija.

Džeko trenutno na listi strijelaca zauzima drugu poziciju. Belotti (Torino) je zabio 22, dok je Higuain (Juventus) ostao na 19.

Bh. napadač postigao je u svim takmičenjima u dresu Rome 30. golova ove sezone i sada mu nedostaju još samo dva gola da dostigne Francesca Tottija koji drži rekord najefikasnije igrača u istoriji Vučice u jednoj sezoni.

Džeko je najefikasniju sezonu u karijeri do sada igrao u dresu Wolfsburga. Bila je to sezone 2009/10 kada je u svim takmičenjima zabio 36 golova.