“Epski promašaj” Romelua Lukakua ostavio svijet u nevjerici

lukaku

U prijateljskom nogometnom susretu igranom u Amsterdamu reprezentacije Holandije i Belgije odigrale su 1:1.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Davyja Klassena iz jedanaesterca kojeg je skrivio Jan Vertonghen, a izjednačio je Yannick Carrasco u 82. minuti.

U tom je trenutku vjerovatno odahnula belgijska zvijezda Romelu Lukaku koji je samo pet minuta prije promašio prazan gol s dva, tri metra i ekspresno završio na YouTubeu u rubrici ‘epskih promašaja’.

Bio je to 126. međusobni susret ovih reprezentacija pri čemu 30. remi. Holanđani su slavili 55 puta, a Belgija ima 41 pobjedu.

“Utakmice između Holandije i Belgije su uvijek posebne. One su stvar prestiža i našim susretima nema opuštanja,” kazao je holandski selektor Danny Blind.