Estonija deklasirala Hrvatsku

marko-pjaca-estonia-croatia_8xhiq1j2oapi1mfuwuc9odqc1

Hrvatska nogometna reprezentacija propisno se osramotila u Estoniji. Izabranici Ante Čačića “pregaženi” su od 119. reprezentacije svijeta po FIFA-inoj rang ljestvici.

Već u prvom pravom napadu Estonija je stigla do vodstva. Mitrović je zakomplicirao situaciju pred svojim golom i izgubio loptu, Lešković nije stigao popraviti njegovu pogrešku, a Luts izašao sam na Kalinića, te pogodio za 1-0. Hrvatska se brzo nametnula u Tallinnu, odmah hrvatski igrači krenuli po izjednačenje. Perišić je probio lijevu stranu u 14. minuti, povratno odigrao za Pjacu čiji udarac završava u naručju Aksalua…

Hrvatska je u nastavku bila bolja, dominirala na A. Le Coq Areni, ali nije uspjevala pronaći put do domaće mreže.

Ante Čačić nije ništa mijenjao na odmoru, hrvatski je selektor i dalje šansu dao igračima s kojima je i započeo susret. Hrvatska je opet imala posjed, držala kontrolu lopte, ali nije ozbiljnije prijetila. U 64. minuti je Čačić ostao i bez Marka Pjace ; krilni napadač Juventusa nije bio u nikakvom kontaktu sa suparničkim igračima, ali je ostao ležati na travnjaku u 64. minuti. U igru je odmah ušao Ante Ćorić . Estonija je u 81. minuti stigla do drugog pogotka. Luts je s lijeve strane proigrao Vassiljeva koji preciznim udarcem “špicom” vara Kalinića…

Nije to bilo sve; Estonija je ubrzo stigla i do trećeg pogotka. Jedna dubinska lopta rasparala je hrvatsku obranu, Zenjov se s desne strane sjurio prema Kaliniću, pa ga prizemnim udarcem i matirao. Do kraja utakmice briljirao je domaći golman Aksalu, te je ostalo 3-0 za Estoniju.