Evropska liga: Bešiktaš izbacio Partizan

besiktas partizan

U četvrtak su se diljem Evrope igrale revanš utakmice play-offa za Ligu Evrope nakon kojih su plasman u grupnu fazu, između ostalih, izborili Bešiktaš, Rangers, FC Copenhagen, RB Leipzig, Ludogorets i Malmo FF, javlja Anadolu Agency (AA).

Od ekipa iz regiona Balkana, Partizan, koji je u prvom meču u Beogradu igrao 1:1 protiv Bešiktaša, u uzvratu u Istanbulu je poražen rezultatom 3:0, čime je turska ekipa izborila plasman u grupnu fazu takmičenja.

Golove za Bešiktaš su postigli Pepe u 37. i 69. i Ozyakup u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U ostalim mečevima koji su završeni plasman u grupnu fazu su izborili FC Astana, Rangers, AEK Larnaca, FC Copenhagen, RB Leipzig, Apollon, Dudelange, Ludogorets, Sarpsborg 08, Zenit Petersburg, Qarabag i Malmo FF.

U toku je još nekoliko mečeva, a izdvajamo duele Bordeaux – Gent i Burnley – Olympiakos.