Evropska liga: Liverpool ponovo posrnuo, “ljepotica” večeri odigrana u Bragi (VIDEO)

Liverpool

Vodeća ekipa talijanskog prvenstva Fiorentina kiksala je u 3. kolu Evropa lige.

Viole su na domaćem terenu poražene od trenutno najlošije ekipe poljskog prvenstva, Lecha iz Poznana. Poljaci su slavili u Firenci 2:1, a sjajnu partiju pružio bh. reprezentativac na golu Lecha Jasmin Burić.

12039000_10153192912502061_3184324437649224174_o

Slavlje igrača Lecha

Još jedan bh. internacionalac je večeras briljirao.

Riječ je o Semiru Štiliću koji je u slavlju APOEL-a nad Asterasom od 2:1 asistirao za pobjedonosni gol svog tima.

Od ostalih rezultata treba istaći domaći poraz beogradskog Partizana od Athletic Bilbaoa od 2:0, pobjedu Anderlechta nad Tottenhamom rezultatom 2:1, te trijumf Lazija nad Rosenborgom 3:1.

Rimljani su  od 6. minute igrali bez isključenog Mauricija, ali su ipak došli do ubjedljive pobjede. Senad Lulić je igrao od 70. minute.

sejo

Schalke, za kojeg je do 83. minute igrao Sead Kolašinac, remizirao je na svom terenu protiv Sparte iz Praga odigravši 2:2.

U utakmicama koje su bile na rasporedu od 21:00 sati nije bilo većih iznenađenja osim novog kiksa Liverpoola koji je na Anfieldu remizirao sa Rubinom odigravši 1:1.

Ekipi Jurgena Kloppa nije pomoglo ni to što su Rusi od 36. minute igrali s igačem manje nakon isključenja Kuzmina.

U derbiju večeri Fenerbahče je kao domaćin slavio protiv Ajaxa sa 1:0, a pobjedonosni gol postigao je Fernandao u 89. minuti utakmice.

Najbolja itakmica viđena je u Bragi gdje je domaćin savladao Marseille 3:2.

Nakon što su vodili sa 2:0 do 77. minute golovima Hassana i Eduarda, Braga je umalo ostala bez punog plijena pošto je Marseille u 84. i 87. preko Alessandrinija i Batshuayija stigao do poravnjanja.

Ipak tri boda za portugalski tim donosi Silva dva minuta prije kraja utakmcie.