Evropsko prvenstvo U-21: Portugal i Švedska u finalu, bruka Nijemaca

UEFA European Under-21 championship

Njemačka U-21 reprezentacija doživjela je pravi potop u polufinalu Europskog prvenstva. Mladi Nijemci izgubili su od Portugala 5:0.

Pitanje pobjednika bilo je rješeno već nakon prvih 45 minuta kada su Portugalci otišli na odmor s tri gola prednosti. U prvom dijelu poentirali su Bernardo Silva, Ricardo i Cavaleiro. Minutu nakon što je sudac označio početak drugog poluvremena, Joao Mario zabio je za 4:0, a 20 minuta kasnije Horta je zabio za nevjerojatnih 5:0.

Zanimljivo je da je Njemačka bila favorit uoči ovog dvoboja, a na kraju je upisala najteži poraz u historiji svoje U-21 selekcije.

U drugoj polufinalnoj utakmici Švedska je u Pragu savladala Dansku sa 4:1. Golove za Švedsku postigli su John Guidetti (23.-penal), Simon Tibbling (26.), Robin Quaison (83.) i Oscar Hiljemark (90.), dok je Uffe Bech u 63. minuti postigao jedini pogodak za Dansku.

Finale je na rasporedu 30. juna u Pragu.