premijer liga bih

Fantastičan meč u Posušju: Željo poražen, palo pet golova u drugom poluvremenu

zeljo posuje fkz

U okviru 24. kola Premijer lige BiH ekipa Posušja ugostila je na svom terenu ekipu Željezničara.

Nakon nešto više od 90 minuta bilo je 3:2 za Posušake, a zanimljivo je da su svi golovi pali u drugom poluvremenu.

Poveli su domaći preko Krište u 57. minuti, da bi se odmah u 59. minuti gosti vratili i poravnali golom Kosorića.

Posušje ne odustaje, prvo promašuje penal (Barišić), a potom ponovo dolazi do vodstva golom Serdarušića u 71. minuti. Međutim, gosti se ne predaju pa su i po drugi put danas poravnali preko Štilića u 84. minuti utakmice.

Posušje je na novo vodstvo čekalo manje od jedne minute. Poeli su ponovo golom Serdarušića koji je pogodio za 3:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Nakon 24 odigrana kola, Posušje je na devetoj poziciji sa 23 boda, dok je Željezničar na petoj poziciji sa deset bodova više.