LIGA PRVAKA

Fati majstorskim golom ispisao istoriju Lige prvaka, Barca zabila peticu Ferencvarošu

fati

Barcelona je uvjerljivom pobjedom protiv Ferencvaroša (5:1) krenula u novu sezonu Lige prvaka.

Na Camp Nouu mađarskog predstavnika načeo je Messi iz penala u 27. minuti. Fati je 15 minuta kasnije nakon sjajne asistencije De Jonga majstorski iz voleja pogodio suprotni ugao i postao prvi nogometaš mlađi od 18 godina koji je u istoriji Lige prvaka zabio dva gola. Prije deset mjeseci je sa 17 godina i 40 dana zabio Interu i postao najmlađi strijelac u istoriji takmičenja.

Na 3:0 je povećao početkom drugog dijela Coutinho. Mađari su smanjili iz penala koji je skrivio Pique, a realizirao Kharatin. Pique je zbog tog prekršaja dobio crveni karton, ali je Barcelona do kraja susreta i s igračem manje postigla dva pogotka preko Pedrija i Dembelea.

Miralem Pjanić je igrao do 76. minute utakmice, kada ga je zamijenio Busquets.

U drugom susretu ove grupe Juventus je ranije golovima Morate slavio 2:0 protiv Dinama iz Kijeva.