Festival golova na Nou Campu, Barca na dva boda od Reala

suarez

Fudbaleri Barcelone savladali su na Nou Campu ekipu Valencije rezultatom 4:2, u 28. kolu španske Primere.

Ekipa Luisa Enriqea ovim trijumfom zadržala korak s Real Madridom i sada imaju dva boda manje, ali i utakmicu više od Madriđana.

Gosti su poveli preko Mangale u 29. minutu, da bi samo nekoliko minuta kasnije Lusi Suarez izjednačio.

Mangala je u finišu prvog poluvremena oborio Suareza u šesnestercu, a precizan sa bijele tačke bio je Lionel Messi, koji donosi prednost “Blaugrani”.

Samo minut kasnije, El Haddadi donosi još jedno izjednačenje i na kraju prvog dijela meča bio je neriješen rezultat – 2:2.

U drugom poluvremenu Messi postiže pogodak u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Gomes u 89. minutu.

U ostalim današnjim mečevima Primere, Atletico Madrid je na svom terenu savladao Sevillu sa 3:1, CElta je u gostima sa 1:0 bila bolja od Deportiva, dok je Sporting Gijon sa 3:1 savladao Granadu. Leganes i Malaga odigrali su 0:0.